Podpora

Co potřebuji ke zřízení služby - připojení k Internetu

V první řadě PC a místo připojení pokryté signálem pro příjem Internetu, což zjisti bezplatně náš technik.

Co je rychlost připojení, DownLoad a Upload

Rychlost připojení je pojem, který definuje rychlost datového toku k uživateli a zpět. Tím je ovlivněna doba, za kterou se provede daná operace - stažení souboru, načtení videa, odeslání pošty. Pojem Download je definice rychlosti dat směrem ke klientovi - stahování dat. Pojem Upload definuje rychlost přenosu dat od klienta do Internetu - odesílání dat. Tarify se uvádějí Download/Upload, např. 8Mb / 1Mb

Jak mám nastavit server pro odesílanou poštu v emailových klientech?

Jsou tři způsoby:
1: Pokud mám PC, které mám stabilně doma, stačí nastavit jako server odesílané pošty: SMTP.HNOJNIKNET.CZ ; server nepožaduje ověření, port odchozí pošty je 25.

2: Pokud s PC cestuju, používám svůj smtp server (např: smtp.seznam.cz nebo mail.nasefirma.cz); odchozí server požaduje ověření(jméno a heslo), server požaduje zabezpečené připojení(SSL) a nastavuji port 465.

3: Mohu mít veřejnou IP adresu kde fungují oba způsoby i na portu 25, ovšem veřejná IP je za měsíční příplatek 50kč.

Jak zjisitm rychlost připojení?

Na kvalitních a ověřených testovacích serverech, např. www.speedtest.net >> destinace Brno-Lutin nebo můžete použít interní rychlostní test: rychlost.hnojniknet.cz

Můžu odpojovat napájení přijmacího zařízení ze zásuvky, když připojení zrovna nepouživám?

Ano, napájení je možné vypínat, ale při extrémních mrazech (-15) raději nechat zapnuto. Rovněž při bouřkách a nestabilním stavu elektrické síťě je dobré zařízení odpojit ze zásuvky.

První pomoc, když nefunguje Internet?

Nejčastějším problém bývá "vytuhnutí" zařízení z důvodu nestabilní elektrické sítě. V těchto případech je nejednodušší vytáhnutí napájení ze zásuvky alspoň na 30 vteřin a restart PC. V případě přetrvání problému nás kontaktujte.

Kolik PC mohu doma připojit?

V základním nastavení je možno připojit až 10 Pc nebo noteboků

Copyright © 2024 Hnojniknet.cz
Created by